Veiligheids Gezondheidsregio Gelderland-Midden

Communicatieadviseur

Veiligheids Gezondheidsregio Gelderland-Midden

De opdracht­omschrijving

Veiligheids- en Gezondheidsregio Gelderland-Midden (VGGM) is een boeiende organisatie waar de hulpverlening voor Gelderland-Midden samenkomt; één organisatie voor brandweer en volksgezondheid. We blussen branden, reanimeren, vaccineren, werken aan het voorkomen van incidenten en doen nog veel meer voor de inwoners in onze regio.

We zoeken een goede communicatieadviseur met verstand van interne communicatie en gedragsverandering.

Wat ga je voor ons doen?

Onze organisatie is sterk in ontwikkeling. We zoeken iemand die tijdelijk de kar trekt bij de communicatie rondom het programma Samen Beter Bedrijfsvoeren (S.B.B.). Dit is een programma, waarbij we stap voor stap kijken naar bedrijfsvoeren van VGGM en naar de samenwerking tussen de centrale staf en de onderdelen. Het is een breed - grotendeels intern gericht - programma dat veel mensen raakt, omdat het gaat over de manier waarop we samenwerken. Het gaat dus ook om gedragsverandering.
Als communicatieadviseur werk je voor het programma- en projectteam. Je coördineert en verzorgt de communicatie rondom het programma en de onderliggende deelprojecten. Tevens verzorg je de communicatie in het programmateam. Daarnaast adviseer je gevraagd en ongevraagd. Je coördineert de communicatie hierover en zorgt, dat iedereen in het communicatieteam dat we hiervoor inrichten, weet wat er speelt en hoe zij kunnen bijdragen aan het resultaat.


Je werkt samen met een leuk en bevlogen team van communicatieadviseurs, specialisten en allround
communicatiemedewerkers. Dit team staat midden in de organisatie, is volop in beweging en werkt voor de brandweer, ambulancezorg, GGD, GHOR en Veilig Thuis. Het team bestaat uit zelfstandig werkende professionals die hun eigen verantwoordelijkheid kennen en nemen. Zij werken prettig samen en zijn een hecht team.

Jouw verantwoordelijkheden 

- Samen met de andere projectleden zorg je ervoor dat alle stakeholders worden bereikt met communicatie die raakt en werkt.
- Je hebt een frisse blik op communicatie, je kent de mogelijkheden van (nieuwe) middelen en bent niet bang dit in te brengen;
- Je bent een kei in communicatie bij verandertrajecten en schuwt weerstand niet;
- Je weet goed om te gaan met tegengestelde belangen en bent in staat de organisatie mee te krijgen in een andere manier van samenwerken;
- Met jouw overtuigingskracht en de verbinding die je makkelijk maakt, ben je in staat iets nieuws neer te zetten;
- Je bent een leuke collega die het team enthousiasmeert en teamleden in hun kracht zet.

Je bent een gedegen strategisch adviseur met ervaring in (interne) communicatie bij bestuurlijk complexe organisaties. Met jou halen we nieuwe kennis en ervaring over communicatie bij veranderingen binnen, die je deelt en uitdraagt. Je bent een prettige collega, toegankelijk, besluitvaardig, daadkrachtig en krijgt mensen mee. Je denkt in oplossingen en zoekt de samenwerking met anderen binnen en buiten de organisatie. Jij bent een snelle denker en een vlotte doener. Je houdt van aanpakken en weet plannen te realiseren.

Deze inhuuropdracht verloopt via een aanbesteding. De opdrachtgever heeft eisen en wensen opgegeven. Aan de eisen moet je voldoen om kans te maken. Op de wensen kun je punten scoren.

De Eisen

  • Je bent inzetbaar voor 12 maanden voor 32-36 uur gemiddeld per week. Ongeveer 3 keer per week ben je fysiek op locatie in Arnhem, op de overige dagen is thuiswerken mogelijk. De ingangsdatum van de opdracht is zo spoedig mogelijk, idealiter voor 1 november 2024. De inhuuropdracht kan, onder gelijkblijvende voorwaarden, optioneel worden verlengd (4x maximaal 6 maanden). De startdatum is onder voorbehoud van een tijdige afronding van de Offerteprocedure. Dit kan ook betekenen dat de startdatum van de opdracht zal moeten worden opgeschoven. Aan de vermelde startdatum in de Offerteaanvraag kunnen zodoende geen rechten worden ontleend.
  • Je voegt een cv van maximaal 5 pagina's A4 toe. NB. Het CV dient louter ter verificatie van de bij de eisen en wensen gegeven antwoorden. Daarnaast dien je, indien van toepassing, bij alle eisen en gunningscriteria kwaliteit de antwoorden/beschrijvingen in het bijbehorende veld "toelichting" van de applicatie in te vullen. Verwijzingen naar alleen het CV en/of andere documenten bij de toelichting op de eisen en de gunningscriteria kwaliteit zal leiden tot uitsluiting
  • Je hebt recente aantoonbare kennis en ruime ervaring met interne communicatie in een complexe organisatie. Het gaat om trajecten of projecten met interne gevoeligheid en doelen op het gebied van cultuur- en gedragsverandering. Benoem en beschrijf concreet (geen abstracte termen) in de toelichting de ervaring waaruit blijkt dat je aan de eis voldoet.
  • Je beschikt minimaal over een aantoonbare relevante, afgeronde hbo-opleiding. Benoem de naam van het opleidingsinstituut, de plaats, de afstudeerrichting en het afstudeerjaar.
  • Je hebt recent, in de periode 2019-heden, aantoonbaar werkervaring opgedaan als communicatieadviseur Benoem en beschrijf concreet (geen abstracte termen) in de toelichting de ervaring waaruit blijkt dat je aan de eis voldoet.
  • Je hebt recente, ruime ervaring met communicatie-advisering bij complexe projecten of programma's Benoem en beschrijf concreet (geen abstracte termen) in de toelichting de ervaring waaruit blijkt dat je aan de eis voldoet. Beschrijf het soort project, de looptijd van het project en de gemiddelde tijdsbesteding per week van het project.
  • De interviews voor deze opdracht zullen plaatsvinden op donderdag 17 oktober 2024 tussen 12.00u en 15.00u. Gelieve hier rekening mee te houden.

De Wensen

  • Je beschikt aantoonbaar over een sterk gevoel voor bestuurlijke verhoudingen, bent organisatiesensitief en staat stevig in je schoenen. Aan te tonen met praktijkvoorbeelden, geef concreet aan wat de bestuurlijke verhoudingen waren en hoe jij hiermee omgaat.
  • Je beschikt over uitstekende communicatieve en redactionele vaardigheden, waarin je ook creativiteit toont. Aan te tonen met een door jou geschreven korte tekst.
  • Je beschikt aantoonbaar over recente ervaring waaruit blijkt dat je goed om kunt gaan met weerstand en tegengestelde belangen en je in staat bent de organisaties mee te krijgen in de gewenste gedragsverandering. Aan te tonen met praktijkvoorbeelden, geef concreet aan wat is gedaan en welke gedragsverandering is gerealiseerd.
  • Je hebt een heldere motivatie om deze opdracht uit te voeren. Wij vinden het belangrijk te horen waarom deze opdracht jou aanspreekt en wat jij hieraan kunt bijdragen. Wat zijn jouw belangrijke eigenschappen die deze opdracht tot een succes kunnen maken?

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Deze opdracht is gesloten, reageren is helaas niet meer mogelijk

Gesloten

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox