Het Kadaster

Mendix Developer 2x

Het Kadaster

De opdracht­omschrijving

 

Waar loopt de grens tussen uw tuin en die van uw buurman? En welk vastgoed is van wie? Het Kadaster registreert van al het vastgoed (grond en gebouwen) in Nederland wie welke rechten heeft. We hebben heel veel data over alles onder, op en boven de grond en willen maximale waarde halen uit deze data. Naast onze wettelijke taak, beheert het Kadaster ook voorzieningen van andere organisaties, de Landelijke Voorzieningen. Zo beheren wij onder andere de WOZ Landelijke Voorziening en de Basisregistratie Adressen en gebouwen (BAG): alle adressen en gebouwen in Nederland, zoals bouwjaar, oppervlakte, gebruiksdoel en locatie op de kaart. 

Binnen Kadaster IT werken we met Scrum en DevOps en zijn de teams integraal verantwoordelijk voor de volledige technische dienstverlening, van idee tot productie. Vanuit een dynamische omgeving bieden wij een informele werksfeer. Soms werkt het beter om even je zinnen te verzetten en kan je met je teamgenoten een potje tafeltennis spelen, gamen of met de 3D printer een ontwerp realiseren. Ook hebben we een innovation hub om in een andere sfeer samen te werken. Daarnaast kan je in overleg met je team vanuit huis werken. 

Omdat het Kadaster innovatie hoog in het vaandel heeft staan wordt er 1x per maand een Innovation Friday georganiseerd waarin nieuwe, veelbelovende technieken worden uitgeprobeerd en worden er regelmatig “Taco” sessies gehouden waarin kennis wordt gedeeld.

Omschrijving project waarbinnen de medewerker te werk wordt gesteld:

Het team Mendix is op zoek naar twee Senior Advanced Developers.

Voor de ontwikkelstraat Mendix zoeken wij enthousiaste communicatieve en resultaatgerichte Mendix Developer. Je bent specialist op Mendix en bent in staat om in samenwerking met de business representanten de voordelen van een Low-code platform optimaal te benutten. Kwaliteit staat hoog in jouw vaandel en je hebt kennis en ervaring met APM en ATS om dit ook in het proces te borgen. Je bent ervaren in de Mendix ontwikkel methodiek en voelt je thuis in de Agile Scrum context. Je kunt leunen op een gerenommeerde Mendix Organisatie met een significant aantal Mendix Certified Consultants.

 

Je wordt onderdeel van de Mendix ontwikkelstraat, waarin Mendix Agile SCRUM georganiseerde projecten worden uitgevoerd. Binnen het Kadaster zijn inmiddels zo’n 20 apps ontwikkeld en wordt er hard gewerkt aan verschillende nieuwe apps voor de klanten en de medewerkers van het Kadaster. Dit team is verantwoordelijk voor zowel de ontwikkeling als het beheer van deze apps.

Vanwege het grote succes van het zijn we op zoek naar uitbreiding van de ontwikkelcapaciteit van het Mendix team met twee Senior Mendix Advanced Developers.


Verantwoordelijkheden

De belangrijkste taken en verantwoordelijkheden zijn: 

  • Afstemmen applicatie requirements met de Product Owner;
  • Product Owner ondersteunen bij het opstellen van User Stories;
  • Ontwerpen UX/UI;
  • Ontwikkelen van de Mendix Applicaties;
  • Correctief en adaptief beheer op ontwikkelde Mendix Applicaties;
  • Sparren met de architecten over de Mendix kansen bij diverse integratie uitdagingen binnen het Kadaster;
  • Begeleiden en coachen van toekomstige uitbreiding van het team;
  • Bijdragen aan de centre of excellence ambities van het Kadaster Mendix team;
  • Kennis en ervaring met automatische test en kwaliteitsprocessen (zoals ATS/APM) voor de Mendix applicaties.

Je realiseert alleen of samen met een collega binnen het Mendix team een app die toegevoegde waarde voor de Kadaster organisatie genereert. Je bent betrokken van idee tot en met het beheren van de app. De apps worden doorgaans iteratief ontwikkeld, waarbij de eerste live-gang op basis van een MVP is. Een Mendix app binnen het Kadaster kan stand-alone zijn, maar ook onderdeel van gedistribueerde functionaliteit waarbij de combinaties gemaakt worden met bestaande of nieuwe functionaliteit die met andere technologieën gerealiseerd zijn. Samen met de product owner maak je user stories en je helpt de product owner bij het bepalen van de prioriteit. Je genereert niet alleen de wow-factor met de snelheid waarmee je ontwikkelt, maar ook met de kwaliteit van de oplossingen die je maakt.

Deze inhuuropdracht verloopt via een aanbesteding. De opdrachtgever heeft eisen en wensen opgegeven. Aan de eisen moet je voldoen om kans te maken. Op de wensen kun je punten scoren.

De Eisen

  • Eisen die gesteld worden aan de kandidaat. De kandidaat heeft aantoonbaar (minimaal): • Een afgeronde opleiding op HBO niveau; • Certified Mendix Rapid Developer (Blue Badge); • Minimaal 3 jaar ervaring met het ontwikkelen op een Low-Code platform; • Minimaal 5 jaar werkervaring in diverse rollen binnen de Scrum georganiseerde software ontwikkeling (inclusief scrummaster); • Kennis en ervaring met: o Mendix 7 en 8 o HTML5 o CSS • Minimaal 2 jaar ervaring met software ontwikkeling binnen een organisatie die, als ZBO, wettelijke taken uitvoert en werkt in een breed stakeholderveld. Competenties waar de kandidaat over dient te beschikken: • Resultaatgericht; • In staat om zelfstandig binnen een organisatie te bewegen en omgevingssensitief; • Communicatief zowel schriftelijk als mondeling sterk; • Klantgericht; • Proactief en initiatiefrijk; • Teamspeler; • Analytisch vermogen.
  • De kandidaat is inzetbaar vanaf 12-04-2021, of zo spoedig mogelijk tot en met 11-04-2022 voor 40 uur per week. De inhuuropdracht kan optioneel worden verlengd met één (1) x één (1) jaar en kent voor de gehele periode een opzegtermijn van één (1) maand. De startdatum is onder voorbehoud van een tijdige afronding van de Offerteprocedure. Dit kan ook betekenen dat de startdatum van de opdracht zal moeten worden opgeschoven. Aan de vermelde startdatum in de Offerteaanvraag kunnen zodoende geen rechten worden ontleend.

De Wensen

  • U beschrijft (max. 300 woorden) op welke wijze de door u geleverde expertise en competenties van het Kadaster kan helpen bij de groei naar een ‘Mendix centre of excellence’ binnen het Kadaster.
 
 Beoordeling: Hoe beter de expertise en competenties aansluiten bij de wensen van het Kadaster en de geschetste situatie hoe hoger de score.
  • U toont aan (max. 300 woorden) welke specifieke kwaliteiten in uw relevante werkervaring met diverse rollen in Scrum software ontwikkeling positief bij gedragen hebben aan de resultaten van het team. Refereer hierbij aan werkervaringen die voorkomen op uw CV.
 
 Beoordeling: De mate waarin de genoemde kwaliteiten aantoonbaar en relevant zijn voor de inzet binnen het Kadaster.

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Deze opdracht is gesloten, reageren is helaas niet meer mogelijk

Gesloten

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox