Nationale Politie

Planner team p&cm midden-nederland (2fte)

Nationale Politie

  • max €75 per uur

  • Utrecht

  • 36 uur per week

  • Beheer Onderhoud
  • 01 oktober 2024

  • 30 september 2025

De opdracht­omschrijving

We zijn op zoek naar een planner (2x) voor ons team Planning & Capaciteitsmanagement in de eenheid Midden-Nederland. 

Team Planning en Capaciteitsmanagement is verantwoordelijk voor zowel het (gezamenlijk) bouwen van roosters voor teams en afdelingen in de eenheid als voor de inhoudelijke (door)ontwikkeling van capaciteitsmanagement. Een vereiste voor een goed functionerende politie is een planning- en capaciteitsmanagementfunctie waarmee het mogelijk is om op het niveau van het (basis)team, de districten, diensten, eenheid en landelijke inzage te hebben in de inzet van politiecapaciteit. Dit doe je samen met je collega planners, senior planners en adviseurs capaciteitsmanagement (cm-adviseur) op eenheidsniveau.

Naast ‘klassiek roosteren’ vinden in de eenheid ook andere vormen van roosteren plaats. Een belangrijke ontwikkeling zijn de vormen van anders (zelf)roosteren waarbij medewerkers meer invloed hebben op het eigen rooster en het teamrooster. In dit roosterproces wordt een andere rol van jou als planner gevraagd, waarbij de accenten liggen op de voorbereiding, de ondersteuning van het team tijdens het roosterproces en de advisering aan, voornamelijk, de planverantwoordelijke van het team bij het rond en definitief maken van het rooster en verbeteringen in algemene zin.

Daarnaast gaan we later dit jaar over op een ander systeem (Quintiq). Dit is voor alle huidige planners ook een nieuw systeem. Wij verwachten van jou dat jij zelf ook een proactieve rol aanneemt dit systeem je eigen te maken. 

Waar ga je werken?

Het Team Planning en Capaciteitsmanagement in de Eenheid Midden-Nederland bestaat uit ongeveer 45 planners, 12 cm-adviseur en een teamchef. Het is een divers gemêleerd team waarbij de kracht blijkt uit onderlinge verschillen, bijvoorbeeld door meegebrachte expertise of een gevolgde opleiding. Het team is met vijf planlocaties (Almere, Hilversum, Maarssen, Amersfoort en Utrecht) over de eenheid verdeeld. Je werkt vanaf één van de planlocaties samen met de andere planners en werkt nauw samen met de cm-adviseur van het team waarvoor jij plant. In de praktijk ben je echter niet alleen op je eigen planlocatie te vinden. Het kan zijn dat het werk vraagt op één van de andere locaties aan te sluiten, op een andere interne locatie in de eenheid of in het land, afhankelijk van de opdracht. Er kan dus ook gewerkt worden in Almere, Amersfoort, Hilversum of Maarssen.  

Problemen zie jij als uitdagingen en je hebt analytisch inzicht. Je ben in staat je adviezen duidelijk naar het team te verwoorden. Je denkt vooruit, ziet knelpunten en geeft advies ter verbetering, maar altijd in de lijn met de landelijke afspraken en de afgesproken werkprocessen. Je bent stressbestendig, kunt snel schakelen tussen de gevarieerde werkzaamheden, kunt goed samenwerken en je bent communicatief vaardig. Kwaliteit en zorgvuldigheid heb jij hoog in het vaandel en je kunt gedetailleerd en gestructureerd werken. Je bent in staat door te vragen en durft collega’s aan te spreken. Je bent dienstverlenend en kritisch.


Verantwoordelijkheden
  • Als planner verzorg je zelfstandig de roosters van de teams en afdelingen van de Eenheid Midden-Nederland;
  • Je houdt rekening met landelijke wetgeving, interne afspraken en resultaatafspraken op team-, districts- en eenheidsniveau. Tevens speel je met jouw planning in op onvoorziene omstandigheden;
  • Je voorziet de cm-adviseur en aangewezen medewerkers van relevante informatie voor hun (advies)werk;
  • Je adviseert planverantwoordelijken van de districten/diensten/teams over het rooster en je bouwt en stemt de fase van het conceptrooster tot en met het dagrooster op teamniveau met hen af;
  • Ook heb je te maken met de inzet van medewerkers bij evenementen en incidenten, waarbij veelvuldig sprake is van ad hoc- en spoedwerkzaamheden.

Kijkende naar de inhoud van deze aanvraag en de Wet DBA, leent deze aanvraag zich er niet voor om door een ZZP'er te worden uitgevoerd.

Hybride werken behoort tot de mogelijkheden, je wordt minimaal één en soms twee dagen op locatie verwacht voor de samenwerkingsdag. Deze dag is de maandag, dinsdag of donderdag, afhankelijk van het team waarin je zal komen te werken. Hier komen we in gesprek zeker uit.


Het doel is dat je als planner zelfstandig roosters van teams en afdelingen binnen de eenheid Midden-Nederland plant. 


Zie bij verantwoordelijkheden.


Eisen:

  • De kandidaat is minimaal in het bezit van een volwaardig, afgerond en erkend MBO niveau 3 / HAVO of VWO diploma.

Wensen:

  • De kandidaat is in het bezit van een volwaardig, afgerond en erkend diploma op minimaal MBO niveau 4.
  • De kandidaat is in het bezit van een volwaardig, afgerond en erkend diploma / certificaat op het gebied van personeelsplanning

Eisen:

  • De kandidaat heeft minimaal twee jaar aantoonbare werkervaring als planner
  • De kandidaat heeft aantoonbaar werkervaring met het zelfstandig roosteren van teams
  • De kandidaat heeft aantoonbare werkervaring met een roostersysteem

Wensen: 

  • De kandidaat heeft aantoonbaar werkervaring met capaciteitsmanagement
  • De kandidaat heeft aantoonbaar werkervaring met relevante wet- en regelgeving (zoals de ATW)
  • De kandidaat heeft aantoonbaar kennis en ervaring met werken bij de polite. 
  • De kandidaat heeft aantoonbare kennis en ervaring met het werken met Quintiq. 
  • De kandidaat heeft aantoonbare werkervaring bij een organisatie met een 24/7 planning
  • De kandidaat heeft minimaal 2 jaar aantoonbare werkervaring als planner en het zelfstandig roosteren van teams. Beschrijf hier duidelijk om wat voor teams het ging.

  • Probleemanalyse;
  • Mondelinge uitdrukkingsvaardigheid;
  • Mondelinge presentatie;
  • Stressbestendig;
  • Samenwerken;
  • Accuratesse;
  • Klantgericht;
  • Reflectie;
  • Kwaliteitsgericht;
  • Optreden;
  • Onderhandelingsvaardigheden;
  • Optreden.

De Eisen

  • Eis 2. De aangeboden kandidaat is in loondienst en geen ZZP’er. Dit is een eis en moet duidelijk blijken uit het CV van de kandidaat. Tevens zijn uitgesloten ondernemers in dienst van een eigen BV. Wanneer blijkt dat de kandidaat niet kan voldoen aan deze eis, zal dit leiden tot uitsluiting van de aanvraag.
  • Eis 3. De kandidaat is minimaal in het bezit van een volwaardig, afgerond en erkend MBO niveau 3 / HAVO of VWO diploma. Dit is een eis en moet duidelijk blijken uit het CV van de kandidaat. De kandidaat dient voor het verificatiegesprek het bewijsmiddel te kunnen overleggen. Wanneer blijkt dat de kandidaat niet over het gevraagde diploma beschikt, zal dit leiden tot uitsluiting van de aanvraag.
  • Eis 4. De kandidaat heeft minimaal twee jaar aantoonbare werkervaring als planner. Benoem het nummer van deze eis expliciet in het CV bij de werkzaamheden. Geef een beschrijving in het CV waar deze ervaring uit blijkt, benoem de naam van de opdrachtgever(s) en de perioden (mm-jjjj t/m mm-jjjj).
  • Eis 5. De kandidaat heeft aantoonbaar werkervaring met het zelfstandig roosteren van teams. Benoem het nummer van deze eis expliciet in het CV bij de werkzaamheden. Geef een beschrijving in het CV waar deze ervaring uit blijkt, benoem de naam van de opdrachtgever(s) en de perioden (mm-jjjj t/m mm-jjjj).
  • De Externe is inzetbaar vanaf 01-10-2024 (of indien mogelijk zoveel eerder als de screening akkoord is) tot en met 30-09-2025 voor 36 uur per week. Het contract kan door de Opdrachtgever optioneel worden verlengd. Dit zoals wordt aangegeven in het profiel. De startdatum is onder voorbehoud van een tijdige afronding van het kandidaten onderzoek. Dit kan ook betekenen dat de startdatum van de Opdracht zal moeten worden opgeschoven. Aan de vermelde startdatum in de aanvraag kunnen zodoende geen rechten worden ontleend.
  • Eis 6. De kandidaat heeft aantoonbare werkervaring met een roostersysteem. Benoem het nummer van deze eis expliciet in het CV bij de werkzaamheden. Geef een beschrijving in het CV waar deze ervaring uit blijkt, benoem de naam van de opdrachtgever(s) en de perioden (mm-jjjj t/m mm-jjjj).
  • Eis 7. Vereiste competenties/vaardigheden: Probleemanalyse; Mondelinge uitdrukkingsvaardigheid; Mondelinge presentatie; Stressbestendig; Samenwerken; Accuratesse; Klantgericht; Reflectie; Kwaliteitsgericht; Optreden; Onderhandelingsvaardigheden; Optreden. Mondelinge- en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid: Maakt feiten, meningen en ideeën aan anderen in begrijpelijk Nederlandse taal mondeling en schriftelijk duidelijk. Bovenstaande competenties, gevraagde werk -en denkniveau en/of vaardigheden hoeven niet in het CV te worden benoemd/uitgeschreven maar dienen middels concrete voorbeelden duidelijk aangetoond te worden tijdens het verificatiegesprek. Wanneer blijkt dat de kandidaat niet over de gevraagde competenties beschikt, zal dit leiden tot het terzijde leggen van de bieding.

De Wensen

  • Wens 2. De kandidaat heeft aantoonbaar werkervaring met relevante wet- en regelgeving (zoals de ATW). Motiveer de rol van de kandidaat, geef in de toelichting aan hoeveel maanden ervaring met bovenstaande is opgedaan en geef een inhoudelijke situatieschets waaruit deze werkervaring blijkt. De toelichting is beknopt, to the point en mag daar waar nodig puntsgewijs. Middels deze toelichting zal de mate van bekwaamheid beoordeeld worden d.m.v. een puntenverdeling. Tevens zal een inhoudelijke verificatie van dit criterium in de interviewfase plaatsvinden. Alleen een verwijzing naar het CV of een algemene motivatie is niet voldoende en zal geen punten genereren. Puntenverdeling: 0/5= De kandidaat heeft geen aantoonbare werkervaring met relevante wet- en regelgeving (zoals de ATW) 3/5= De kandidaat heeft minder dan 2 jaar aantoonbare werkervaring met relevante wet- en regelgeving (zoals de ATW) 5/5= De kandidaat heeft meer dan 2 jaar aantoonbare werkervaring met relevante wet- en regelgeving (zoals de ATW)
  • Wens 4. De kandidaat is in het bezit van een volwaardig, afgerond en erkend diploma op minimaal MBO niveau 4. Dit is een wens en moet duidelijk blijken uit het CV van de kandidaat. De kandidaat dient voor het verificatiegesprek het bewijsmiddel te kunnen overleggen. Wanneer blijkt dat de kandidaat niet over het gevraagde diploma/certificaat beschikt, worden geen punten toegekend. Puntenverdeling: 0/5= De kandidaat is niet in het bezit van een volwaardig, afgerond en erkend diploma op minimaal MBO niveau 4. 5/5= De kandidaat is in het bezit van een volwaardig, afgerond en erkend diploma op minimaal MBO niveau 4.
  • Wens 6. De kandidaat heeft aantoonbare werkervaring bij een organisatie met een 24/7 planning. De werkervaring zoals gevraagd in de wensen moet middels concrete voorbeelden duidelijk zijn in het CV van de kandidaat. Noem het nummer van de wens in het CV en benoem in de toelichting de functie, werkzaamheden, naam van de opdrachtgever(s) en de periode [dd-mm-jjjj] waaruit blijkt dat de kandidaat aan de wens voldoet. Bij het niet duidelijk benoemen zal dit leiden tot geen toekenning van punten. Puntenverdeling: 0/5= De kandidaat heeft geen aantoonbare werkervaring bij een organisatie met een 24/7 planning. 3/5= De kandidaat heeft 0 tot 3 jaar aantoonbare werkervaring bij een organisatie met een 24/7 planning. 5/5= De kandidaat heeft 3 jaar of meer aantoonbare werkervaring bij een organisatie met een 24/7 planning.
  • Wens 7. De kandidaat heeft minimaal 2 jaar aantoonbare werkervaring als planner en het zelfstandig roosteren van teams. Beschrijf hier duidelijk om wat voor teams het ging. De werkervaring zoals gevraagd in de wensen moet middels concrete voorbeelden duidelijk zijn in het CV van de kandidaat. Noem het nummer van de wens in het CV en benoem in de toelichting de functie, werkzaamheden, naam van de opdrachtgever(s) en de periode [dd-mm-jjjj] waaruit blijkt dat de kandidaat aan de wens voldoet. Bij het niet duidelijk benoemen zal dit leiden tot geen toekenning van punten. Puntenverdeling: 0/5= Onvoldoende t.a.v. de overige aanbiedingen 1/5= Matig t.a.v. de overige aanbiedingen 2/5= Voldoende t.a.v. de overige aanbiedingen 3/5= Ruim voldoende t.a.v. de overige aanbiedingen 4/5= Goed t.a.v. de overige aanbiedingen 5/5= Uitstekend t.a.v. de overige aanbiedingen
  • Wens 1. De kandidaat heeft aantoonbaar werkervaring met capaciteitsmanagement Motiveer de rol van de kandidaat, geef in de toelichting aan hoeveel maanden ervaring met bovenstaande is opgedaan en geef een inhoudelijke situatieschets waaruit deze werkervaring blijkt. De toelichting is beknopt, to the point en mag daar waar nodig puntsgewijs. Middels deze toelichting zal de mate van bekwaamheid beoordeeld worden d.m.v. een puntenverdeling. Tevens zal een inhoudelijke verificatie van dit criterium in de interviewfase plaatsvinden. Alleen een verwijzing naar het CV of een algemene motivatie is niet voldoende en zal geen punten genereren. Puntenverdeling: 0/5= De kandidaat heeft geen aantoonbaar werkervaring met capaciteitsmanagement 3/5= De kandidaat heeft minder dan twee jaar aantoonbare werkervaring met capaciteitsmanagement 5/5= De kandidaat heeft meer dan twee jaar aantoonbare werkervaring met capaciteitsmanagement
  • Wens 3. De kandidaat heeft aantoonbaar kennis en ervaring met BVCM Nationale Politie, BCM, OIS-Nationale Politie of Politiekalender. De werkervaring zoals gevraagd in de wensen moet middels concrete voorbeelden duidelijk zijn in het CV van de kandidaat. Noem het nummer van de wens in het CV en benoem in de toelichting de functie, werkzaamheden, naam van de opdrachtgever(s) en de periode [dd-mm-jjjj] waaruit blijkt dat de kandidaat aan de wens voldoet. Bij het niet duidelijk benoemen zal dit leiden tot geen toekenning van punten. Puntenverdeling: 0/5= De kandidaat heeft geen aantoonbare kennis en ervaring met BVCM Nationale Politie, BCM, OIS-Nationale Politie of Politiekalender. 5/5= De kandidaat heeft aantoonbaar kennis en ervaring met BVCM Nationale Politie, BCM, OIS-Nationale Politie of Politiekalender.
  • Wens 5. De kandidaat is in het bezit van een volwaardig, afgerond en erkend diploma / certificaat op het gebied van personeelsplanning. Dit is een wens en moet duidelijk blijken uit het CV van de kandidaat. De kandidaat dient voor het verificatiegesprek het bewijsmiddel te kunnen overleggen. Wanneer blijkt dat de kandidaat niet over het gevraagde diploma/certificaat beschikt, worden geen punten toegekend. Puntenverdeling: 0/5= De kandidaat is niet in het bezit van een volwaardig, afgerond en erkend diploma / certificaat op het gebied van personeelsplanning 5/5= De kandidaat is in het bezit van een volwaardig, afgerond en erkend diploma / certificaat op het gebied van personeelsplanning

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Deze opdracht is gesloten, reageren is helaas niet meer mogelijk

Gesloten

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox