Nationale Politie

Projectmanager lms 10 fte

Nationale Politie

De opdracht­omschrijving

Opdrachtomschrijving

Een verandering met een IT-component realiseren heeft nogal wat voeten in de aarde. Zeker als je zoals bij ons direct met de meldkamers te maken krijgt. Het kan ook gaan om een intern verandertraject met meerdere deelprojecten, zoals werken aan de technologische basis van de toekomst die veilig, betrouwbaar en wendbaar is, of de vernieuwing van het bedrijfsvoeringslandschap. 

Je zult veel koffie (mag ook thee zijn) moeten drinken met opdrachtgever(s), meldkamer gebruikers, beheerders en nog heel veel meer mensen om de ’neuzen dezelfde kant ‘op te krijgen. Hierbij wordt van jou verwacht dat je het voortouw neemt, knopen doorhakt, bijeenkomsten organiseert maar ook zware gesprekken voert. Dit alles in een omgeving waarin jij niet de enige bent met een veranderopdracht en waar planmatig wordt gewerkt zodat het belastinggeld verantwoord wordt uitgegeven. Je bent gepokt en gemazeld door ervaring en met een drive om projecten te realiseren, bij voorkeur met ervaring bij de overheid. 

Vanuit het portfolio voor het komend jaar zullen naast een groot aantal lopende programma's en projecten, ook weer nieuwe trajecten gestart gaan worden. De vraag naar project professionals is daarmee groter dan de beschikbare interne capaciteit en dat leidt ertoe dat het nodig is om extra capaciteit extern in te huren om een bijdrage te leveren aan het succesvol afronden van programma’s en projecten.

Om de doelstelling te behalen heb je als projectmanager de volgende taken/verantwoordelijkheden:

  • Eindverantwoordelijk voor het opstellen en uitvoeren van een projectplan (PID).
  • Eindverantwoordelijk voor de oplevering en borging van integrale IV ontwikkel- en implementatieprojecten, technische ICT projecten en/of verandertrajecten.
  • Overleg binnen de context van het project met de gebruikersorganisatie, ketenpartners en externe partijen om de (implementatie)activiteiten op elkaar af te stemmen.
  • Zorgdragen voor de tijdige oplevering van de projectmanagement producten vanaf start tot einde project.
  • Zorgdragen voor de planning, voortgang, kwaliteit, kostenbewaking en op te leveren eindresultaat voor de eigen projecten.
  • Inspireren van het projectteam om de noodzakelijke resultaten neer te zetten.
  • Een volwaardige gesprekspartner voor de leiding en ook voor de medewerkers, wat blijkt uit vakbekwaamheid. Schakelt moeiteloos op verschillende niveaus, maatschappelijk georiënteerd, is klantgericht en beschikt over goede netwerkvaardigheden. Is zich bewust van de positie binnen de organisatie: hieruit blijkt de sterke politieke en organisatiesensitiviteit.
  • Verantwoordelijk voor de realisatie van een complexe en sterk organisatorische projecten op het gebied van informatievoorziening, waarbij daarnaast zorg wordt gedragen voor de implementatie van de oplossingen.

Voor deze opdracht is een Betrouwbaarheidsonderzoek met Omgevingsonderzoek (BO+) van toepassing. Een positief besluit is een vereiste voor het uitvoeren van deze opdracht.

Je houdt je onder andere bezig met:

  • de planning, voortgang, kwaliteit, kostenbewaking en een goed eindresultaat;
  • signaleren en mitigeren van risico’s en issues, zodat de kwaliteit gewaarborgd blijft;
  • een goede teamspirit;
  • het coachen van medewerkers binnen je project in hun vakinhoudelijke expertise;
  • het bijdragen aan verdere professionalisering.
  • Stakeholders PDC Huisvesting
  • Teams binnen Dienst-IV
  • Voorzieningen binnen LMS
  • Leveranciers van AV, IV, C2000, GMS.
  • Stakeholder Politie, Ambulance, Brandweer en Veiligheidsregio’s
  • Meldkamer coördinatie punt
  • Lokale ondersteuning Politie
  • Functioneel beheerteams Politie, Ambulance en Brandweer
  • Gebruikers Politie, Ambulance en Brandweer

Competenties

Klantgerichtheid: Herkent en onderzoekt de wensen en behoeften van anderen en speelt daarop in.

Netwerkvaardigheid: Ontwikkelt en onderhoudt relaties, allianties en coalities buiten de eigen organisatie en benut deze voor het verkrijgen van informatie, steun en medewerking.

Maatschappelijke oriëntatie: Is alert op en verdiept zich in de relevante (maatschappelijke, politieke en vakinhoudelijke) ontwikkelingen of andere omgevingsfactoren en benut deze kennis effectief voor de eigen functie of organisatie.

Organisatiesensitiviteit: Speelt in op interne politiek en is alert op veranderingen binnen desorganisatie. Onderkent de invloed en de gevolgen van eigen beslissingen of activiteiten op de andere organisatieonderdelen.

Overtuigingskracht: Toont gedrag dat erop is gericht om anderen te overtuigen van een bepaald standpunt en instemming te krijgen met bepaalde plannen of ideeën.

Organisatievermogen: Bepaalt prioriteiten en geeft de benodigde acties, tijd en middelen aan om ervoor te zorgen dat activiteiten plaats vinden en zaken geregeld worden. Evalueert de voortgang en stelt waar nodig de planning en opzet bij.

Systeemdenken: Herkent zowel het groter verband als de interne samenhang binnen vraagstukken en is zich bewust van de eigen positie en invloed in dat grotere geheel.

Vakmanschap: Beschikt over en past inhoudelijke kennis en vaardigheden op een adequate wijze in zijn vak toe.

Politiek-bestuurlijke sensitiviteit: Anticipeert op en onderkent de relevantie van gebeurtenissen in de politiek bestuurlijke context die van invloed zijn op de positionering van de politie. 

De Eisen

  • De Externe is inzetbaar vanaf 01-06-2025 (of indien mogelijk zoveel eerder als de screening akkoord is) tot en met 31-05-2027 voor 36 uur per week. Het contract kan niet door de Opdrachtgever worden verlengd. Dit zoals wordt aangegeven in het profiel. De startdatum is onder voorbehoud van een tijdige afronding van het kandidaten onderzoek. Dit kan ook betekenen dat de startdatum van de Opdracht zal moeten worden opgeschoven. Aan de vermelde startdatum in de aanvraag kunnen zodoende geen rechten worden ontleend.
  • Eis 2. De door Inschrijver aangeboden kandidaat is gedurende de uitvoering van de gehele Opdracht in loondienst bij Opdrachtnemer / Onderaannemer en geen ZZP’er / ondernemer. Dit is een eis en moet duidelijk blijken uit het CV van de kandidaat. Tevens zijn uitgesloten ondernemers in dienst van een eigen BV. Deze eis blijft van toepassing gedurende de gehele uitvoering van de opdracht. Wanneer blijkt dat de kandidaat niet kan voldoen aan deze eis, zal dit leiden tot uitsluiting van de Inschrijver.
  • Eis 3. De kandidaat heeft minimaal een erkend, volwaardig en volledig afgerond diploma op Mbo-niveau 4. Bovenstaande hoeft niet in het CV te worden benoemd/uitgeschreven maar dient duidelijk aangetoond te worden tijdens het verificatiegesprek. Wanneer blijkt dat de kandidaat dit niet kan, zal dit leiden tot het terzijde leggen van de bieding.
  • Eis 4. De kandidaat is bereid en aantoonbaar in staat om een IPMA-D-certificaat binnen 2 jaar te behalen op basis van een bestaand portfolio van geschikte programma’s/projecten. Bovenstaande hoeft niet in het CV te worden benoemd/uitgeschreven maar dient duidelijk aangetoond te worden tijdens het verificatiegesprek. Wanneer blijkt dat de kandidaat dit niet kan, zal dit leiden tot het terzijde leggen van de bieding.
  • Eis 5. De kandidaat heeft minimaal 2 jaar aantoonbare werkervaring in een soortgelijke rol. Benoem het nummer van deze eis expliciet in het CV bij de werkzaamheden. Geef een beschrijving in het CV waar deze ervaring uit blijkt, en benoem in de toelichting de naam van de opdrachtgever(s) en de perioden (mm-jjjj t/m mm-jjjj).
  • Eis 6. De kandidaat heeft aantoonbare werkervaring met de projectmanagementmethode Prince2 en/of agile methodes (Agile, Scrum). Benoem het nummer van deze eis expliciet in het CV bij de werkzaamheden. Geef een beschrijving in het CV waar deze ervaring uit blijkt, en benoem in de toelichting de naam van de opdrachtgever(s) en de perioden (mm-jjjj t/m mm-jjjj).
  • Eis 7. De kandidaat heeft in de afgelopen 5 jaar minimaal 3 jaar werkervaring als allround projectleider met projecten in een complex IT-landschap. Benoem het nummer van deze eis expliciet in het CV bij de werkzaamheden. Geef een beschrijving in het CV waar deze ervaring uit blijkt, en benoem in de toelichting de naam van de opdrachtgever(s) en de perioden (mm-jjjj t/m mm-jjjj).
  • Eis 8. De kandidaat heeft een goede beheersing van de Nederlandse en Engelse taal. Bovenstaande competenties, gevraagde werk -en denkniveau en/of vaardigheden hoeven niet in het CV te worden benoemd/uitgeschreven maar dienen middels concrete voorbeelden duidelijk aangetoond te worden tijdens het verificatiegesprek. Wanneer blijkt dat de kandidaat niet over de gevraagde competenties beschikt, zal dit leiden tot het terzijde leggen van de bieding.
  • Eis 9. Vereiste competenties/vaardigheden: Klantgerichtheid: Herkent en onderzoekt de wensen en behoeften van anderen en speelt daarop in. Netwerkvaardigheid: Ontwikkelt en onderhoudt relaties, allianties en coalities buiten de eigen organisatie en benut deze voor het verkrijgen van informatie, steun en medewerking. Maatschappelijke oriëntatie: Is alert op en verdiept zich in de relevante (maatschappelijke, politieke en vakinhoudelijke) ontwikkelingen of andere omgevingsfactoren en benut deze kennis effectief voor de eigen functie of organisatie. Organisatiesensitiviteit: Speelt in op interne politiek en is alert op veranderingen binnen desorganisatie. Onderkent de invloed en de gevolgen van eigen beslissingen of activiteiten op de andere organisatieonderdelen. Overtuigingskracht: Toont gedrag dat erop is gericht om anderen te overtuigen van een bepaald standpunt en instemming te krijgen met bepaalde plannen of ideeën. Organisatievermogen: Bepaalt prioriteiten en geeft de benodigde acties, tijd en middelen aan om ervoor te zorgen dat activiteiten plaats vinden en zaken geregeld worden. Evalueert de voortgang en stelt waar nodig de planning en opzet bij. Systeemdenken: Herkent zowel het groter verband als de interne samenhang binnen vraagstukken en is zich bewust van de eigen positie en invloed in dat grotere geheel. Vakmanschap: Beschikt over en past inhoudelijke kennis en vaardigheden op een adequate wijze in zijn vak toe. Politiek-bestuurlijke sensitiviteit: Anticipeert op en onderkent de relevantie van gebeurtenissen in de politiek bestuurlijke context die van invloed zijn op de positionering van de politie. Mondelinge- en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid: Maakt feiten, meningen en ideeën aan anderen in begrijpelijk Nederlandse taal mondeling en schriftelijk duidelijk. Bovenstaande competenties, gevraagde werk -en denkniveau en/of vaardigheden hoeven niet in het CV te worden benoemd/uitgeschreven maar dienen middels concrete voorbeelden duidelijk aangetoond te worden tijdens het verificatiegesprek. Wanneer blijkt dat de kandidaat niet over de gevraagde competenties beschikt, zal dit leiden tot het terzijde leggen van de bieding.

De Wensen

  • Wens 2. De kandidaat heeft minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring in het vertalen van businessbehoeften naar een plan. De werkervaring zoals gevraagd in de wensen moet middels concrete voorbeelden duidelijk zijn in het CV van de kandidaat. Noem het nummer van de wens in het CV en benoem in de toelichting de functie, werkzaamheden, naam van de opdrachtgever(s) en de periode [dd-mm-jjjj] waaruit blijkt dat de kandidaat aan de wens voldoet. Bij het niet duidelijk benoemen zal dit leiden tot geen toekenning van punten. Puntenverdeling: 0/5= De kandidaat heeft niet minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring in het vertalen van businessbehoeften naar een plan. 3/5= De kandidaat heeft 3 tot 5 jaar aantoonbare werkervaring in het vertalen van businessbehoeften naar een plan. 5/5= De kandidaat heeft meer dan 5 jaar aantoonbare werkervaring in het vertalen van businessbehoeften naar een plan.
  • Wens 6. De kandidaat heeft in de afgelopen 5 jaar, de volledige 5 jaar, werkervaring op Hbo werk-denk niveau uitgevoerd. De werkervaring zoals gevraagd in de wensen moet middels concrete voorbeelden duidelijk zijn in het CV van de kandidaat. Noem het nummer van de wens in het CV en benoem in de toelichting de functie, werkzaamheden, naam van de opdrachtgever(s) en de periode [dd-mm-jjjj] waaruit blijkt dat de kandidaat aan de wens voldoet. Bij het niet duidelijk benoemen zal dit leiden tot geen toekenning van punten. Puntenverdeling: 0/5= De kandidaat heeft niet in de afgelopen 5 jaar, de volledige 5 jaar, werkervaring op Hbo werk-denk niveau uitgevoerd. 5/5= De kandidaat heeft in de afgelopen 5 jaar, de volledige 5 jaar, werkervaring op Hbo werk-denk niveau uitgevoerd.
  • Wens 3. De kandidaat heeft minimaal 2 jaar aantoonbare werkervaring met ITIL. De werkervaring zoals gevraagd in de wensen moet middels concrete voorbeelden duidelijk zijn in het CV van de kandidaat. Noem het nummer van de wens in het CV en benoem in de toelichting de functie, werkzaamheden, naam van de opdrachtgever(s) en de periode [dd-mm-jjjj] waaruit blijkt dat de kandidaat aan de wens voldoet. Bij het niet duidelijk benoemen zal dit leiden tot geen toekenning van punten. Puntenverdeling: 0/5= De kandidaat heeft niet minimaal 2 jaar aantoonbare werkervaring met ITIL. 3/5= De kandidaat heeft 2 tot 3 jaar aantoonbare werkervaring met ITIL. 5/5= De kandidaat heeft meer dan 3 jaar aantoonbare werkervaring met ITIL.
  • Wens 5. De kandidaat heeft aantoonbare werkervaring binnen een Agile omgeving (SAFe, LeSS, etc.). De werkervaring zoals gevraagd in de wensen moet middels concrete voorbeelden duidelijk zijn in het CV van de kandidaat. Noem het nummer van de wens in het CV en benoem in de toelichting de functie, werkzaamheden, naam van de opdrachtgever(s) en de periode [dd-mm-jjjj] waaruit blijkt dat de kandidaat aan de wens voldoet. Bij het niet duidelijk benoemen zal dit leiden tot geen toekenning van punten. Puntenverdeling: 0/5= De kandidaat heeft geen aantoonbare werkervaring binnen een Agile omgeving (SAFe, LeSS, etc.). 5/5= De kandidaat heeft aantoonbare werkervaring binnen een Agile omgeving (SAFe, LeSS, etc.).
  • Wens 7. De kandidaat is in het bezit van een IPMA-D-certificaat (of hoger). Dit is een wens en moet duidelijk blijken uit het CV van de kandidaat. De kandidaat dient voor het verificatiegesprek het bewijsmiddel te kunnen overleggen. Wanneer blijkt dat de kandidaat niet over het gevraagde diploma/certificaat beschikt, worden geen punten toegekend. Puntenverdeling: 0/5= De kandidaat is niet in het bezit van een IPMA-D-certificaat (of hoger). 5/5= De kandidaat is in het bezit van een IPMA-D-certificaat (of hoger).
  • Wens 4. De kandidaat heeft aantoonbare werkervaring met het schrijven van teksten die helder, toegankelijk en makkelijk te begrijpen zijn voor besluitvormers. De werkervaring zoals gevraagd in de wensen moet middels concrete voorbeelden duidelijk zijn in het CV van de kandidaat. Noem het nummer van de wens in het CV en benoem in de toelichting de functie, werkzaamheden, naam van de opdrachtgever(s) en de periode [dd-mm-jjjj] waaruit blijkt dat de kandidaat aan de wens voldoet. Bij het niet duidelijk benoemen zal dit leiden tot geen toekenning van punten. Puntenverdeling: 0/5= Onvoldoende t.a.v. de overige aanbiedingen 1/5= Matig t.a.v. de overige aanbiedingen 2/5= Voldoende t.a.v. de overige aanbiedingen 3/5= Ruim voldoende t.a.v. de overige aanbiedingen 4/5= Goed t.a.v. de overige aanbiedingen 5/5= Uitstekend t.a.v. de overige aanbiedingen
  • Wens 1. De kandidaat heeft minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring binnen Meldkamerdomein. Motiveer de rol van de kandidaat, geef in de toelichting aan hoeveel maanden ervaring met bovenstaande is opgedaan en geef een inhoudelijke situatieschets waaruit deze werkervaring blijkt. De toelichting is beknopt, to the point en mag daar waar nodig puntsgewijs. Middels deze toelichting zal de mate van bekwaamheid beoordeeld worden d.m.v. een puntenverdeling. Tevens zal een inhoudelijke verificatie van dit criterium in de interviewfase plaatsvinden. Alleen een verwijzing naar het CV of een algemene motivatie is niet voldoende en zal geen punten genereren. Puntenverdeling: 0/5= De kandidaat heeft geen aantoonbare werkervaring binnen het Meldkamerdomein. 3/5= De kandidaat heeft minder dan 3 jaar aantoonbare werkervaring binnen het Meldkamerdomein. 5/5= De kandidaat heeft meer dan 3 jaar aantoonbare werkervaring binnen het Meldkamerdomein.

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Deze opdracht is gesloten, reageren is helaas niet meer mogelijk

Gesloten

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox