Opdracht omschrijving
Onder de werkzaamheden vallen:
- Contact leggen met de ondernemer, opvragen van de energieverbruiksgegevens en inplannen van een controle. De lijst met te bezoeken inrichtingen wordt door ODNV aangeleverd. Het kan nodig zijn om zelf de contactgegevens te achterhalen. Zowel bedrijven die hebben voldaan aan de informatieplicht, als die nog niet hebben voldaan, worden bezocht.
- Controle ter plaatse. Hierbij wordt naast de controle op de energiebesparingsplicht aandacht besteed aan stimulering/advisering van wettelijke en bovenwettelijke maatregelen.
- Gegevens verwerken in het zaaksysteem. Een checklist wordt ingevuld en in het zaaksysteem OpenWave worden in ieder geval de energieverbruiksgegevens, controleresultaten, eventuele vervolgacties en eventuele wijzigingen ingevuld. Indien van toepassing dienen de bedrijfsgegevens te worden ge-updatet.
- Brief opstellen met bevindingen en maatregelen die moeten worden genomen in het geval er niet wordt voldaan aan de wettelijke vereisten. Een format voor de brief is beschikbaar.
- Inplannen en uitvoeren van een hercontrole indien nodig. Dit is bij ongeveer de helft van de bedrijven het geval.
- Indien van toepassing: gegevens n.a.v. hercontrole verwerken in het zaaksysteem en brief opstellen.
- Periodiek afstemmingsoverleg met collega’s. Dit zal 1x maand plaatsvinden.
Verantwoordelijkheden
Als toezichthouder ga je op pad naar ondernemers binnen ons werkgebied.
Aan de hand van de Erkende Maatregelen Lijst (EML) ga je in gesprek met ondernemers. Je controleert het energieverbruik en gaat na, of alle energiebesparende maatregelen zijn genomen. Je kijkt ook naar verdergaande besparingsmogelijkheden én je ondersteunt ondernemers door middel van advies om verder te verduurzamen. Dit doe je op een constructieve en prettige manier waardoor het advies wordt begrepen door de ondernemers en ze hopelijk enthousiast worden. Na afloop van het bezoek verwerk je de bevindingen in het zaaksysteem (OpenWave) en stel je een brief op aan de ondernemer.
Deze inhuuropdracht verloopt via een aanbesteding. De opdrachtgever heeft eisen en wensen opgegeven. Aan de eisen moet je voldoen om kans te maken. Op de wensen kun je punten scoren.