Het Kadaster

Ontwikkeling datavisie en masterdatastructuur

Het Kadaster

De opdracht­omschrijving

Het Kadaster
Het Kadaster registreert en verstrekt gegevens over de ligging van vastgoed in Nederland en de daarmee samenhangende rechten, zoals eigendom en hypotheek. Als zelfstandig bestuursorgaan is dat onze wettelijke taak. Onze gegevens bieden houvast bij het onderzoeken van maatschappelijke vraagstukken, of het nu gaat om de beste route voor een nieuwe snelweg, actuele ontwikkelingen op de woningmarkt of het in beeld brengen van leegstand.

Omschrijving project 
Het programma Verbetering Informatievoorziening Bedrijfsvoering (VIBE) binnen de directie Data, Governance en Vernieuwing (DGV) is op zoek naar een Data Asset Manager voor het programma VIBE.

Het programma begeleidt het Kadaster bij het door ontwikkelen en vernieuwen van Bedrijfsvoering en Klantinteractie komend van een decentrale aanpak naar een aanpak met meer centrale regie.

Wij verbeteren continu de productie- en distributieprocessen en ondersteunende datastructuren van onze organisatie. Als Data Asset Manager VIBE help je mee aan de digitale transformatie naar een data gedreven Kadaster.

Opdrachtomschrijving
De Data Asset Manager VIBE is binnen het programma de centrale aanjager voor alles wat er moet gebeuren met betrekking tot bedrijfsvoerings-data om het programma tot een succes te maken. Specifiek wordt de Data Asset Manager gevraagd te werken aan het opstellen van een visie op het datalandschap voor bedrijfsvoerings-data, uitwerking van die visie naar een master data structuur voor bedrijfsvoering als basis voor aan de ene kant de opzet van een nieuw datawarehouse en schoning van de data en aan de andere kant de inrichting van een nieuwe ERP-suite. Dit betekent een grote variëteit aan werkzaamheden van operationeel tot tactisch/strategisch. 

Hierbij valt te denken aan:

- het vanuit een visie op het datalandschap voor bedrijfsvoerings-data bepalen van de benodigde masterdatastructuren;

- het opstellen van een datamigratie strategie voor de migratie naar een nieuw applicatielandschap (ERP-suite);

- het opstellen van normen voor de kwaliteit van de data en het op basis daarvan initiëren/uitvoeren van acties voor het opschonen en/of verrijken van data;

- het opstellen van een (Kadaster) generiek informatiemodel voor bedrjifsvoerings-data;

- het opstellen van kaders voor het datalandschap bedrijfsvoering;

De Data Asset Manager VIBE is verantwoordelijk voor het coördineren van de samenwerking met stakeholders binnen de business, het (informatie)modellenbureau en business-architecten.

 

Belangrijkste technieken, methoden en tools

- DAMA/DMBOK

- NORA en NOVIUS

 


Verantwoordelijkheden

Verantwoordelijkheden

  • Het vanuit een visie op het datalandschap voor bedrijfsvoerings-data bepalen van de benodigde masterdatastructuren.
  • Onderkennen en voorkomen of het oplossen van kwaliteitsvraagstukken.
  • Adviseren over datavoorstellen op het gebied van bedrijfsvoering vanuit het project/programma.
  • Afstemming met het modellenbureau.
  • Input leveren aan het datawarehouse/Business Intelligence project.
  • Input leveren voor de selectie en implementatie van de nieuwe ERP-suite.
  • Verantwoordelijk voor coördinatie en opleveren roadmap voor data-aanpassingen.
  • Voorstel voor de opschoning van data in verband met de migratie naar de nieuwe ERP-suite (en later moment CRM) uitwerken i.s.m. het projectteam.
  • Afstemming tussen projecten en stakeholders.
  • Afstemming en communicatie tussen de projecten en het programma.
  • Continu verbeteren van processen.
  • IT-strategie kunnen overzien en daarmee een belangrijke bijdrage leveren aan de visie en strategie van het programma.

Op te leveren resultaten

  • Het opstellen van een datamigratie strategie voor de migratie naar een nieuw applicatielandschap (ERP-suite & CRM).
  • Het opstellen van normen voor de kwaliteit van de data en het op basis daarvan initiëren/uitvoeren van acties voor het opschonen en/of verrijken van data.
  • Het opstellen van een (Kadaster) generiek informatiemodel voor bedrijfsvoerings-data.
  • Het opstellen van kaders voor het datalandschap bedrijfsvoering.
  • Het verkrijgen van een overzicht over de applicatie-architectuur en de uitrol daarvan naar een Cloudomgeving.

Ontwerpen, visie(s), normen en strategie ERP op te leveren in Q4, CRM volgt daarna.


De kandidaat is beschikbaar vanaf 17-03-2025 tot en met 16-03-2026 voor 32-40 uur per week. De inhuuropdracht kan optioneel worden verlengd met 1 x 6 maanden. De opdrachtgever kan de overeenkomst eenzijdig tussentijds opzeggen met een opzegtermijn van één (1) maand. De startdatum is onder voorbehoud van een tijdige afronding van de Offerteprocedure. Dit kan ook betekenen dat de startdatum van de opdracht zal moeten worden opgeschoven. Aan de vermelde startdatum in de Offerteaanvraag kunnen zodoende geen rechten worden ontleend.

Deze inhuuropdracht verloopt via een aanbesteding. De opdrachtgever heeft eisen en wensen opgegeven. Aan de eisen moet je voldoen om kans te maken. Op de wensen kun je punten scoren.

De Eisen

  • De kandidaat is beschikbaar vanaf 17-03-2025 tot en met 16-03-2026 voor 32-40 uur per week. De inhuuropdracht kan optioneel worden verlengd met 1 x 6 maanden. De opdrachtgever kan de overeenkomst eenzijdig tussentijds opzeggen met een opzegtermijn van één (1) maand. De startdatum is onder voorbehoud van een tijdige afronding van de Offerteprocedure. Dit kan ook betekenen dat de startdatum van de opdracht zal moeten worden opgeschoven. Aan de vermelde startdatum in de Offerteaanvraag kunnen zodoende geen rechten worden ontleend.
  • U voegt slechts één Nederlandstalig curriculum vitae (cv) van maximaal 3 pagina's A4 toe. Uit dit cv dient te blijken dat u voldoet aan onderstaande eisen. Indien u naar oordeel van het Kadaster niet voldoet aan de gestelde eisen, of uw cv uit meer dan 3 pagina's bestaat, zal uw offerte terzijde worden gelegd en niet worden meegenomen in de beoordeling van de gunningscriteria. Verzoek om het cv in PDF formaat aan te bieden. Onderstaand de eisen waar de kandidaat aan moet voldoen. Per eis (kort) toelichten waarom de kandidaat in uw ogen aan de eis voldoet. Verwijzen naar het CV volstaat niet
  • Academisch werk- en denkniveau op het gebied van informatica verkregen door een afgeronde HBO/WO opleiding.
  • Minimaal 5 jaar relevante ervaring in het vakgebied data asset management.
  • Minimaal 1 jaar werkervaring met Informatie voorziening binnen het overheidsdomein, waarin beleid en uitvoering dicht bij elkaar liggen.
  • Minimaal 3 jaar ervaring in het werken in complexe programma’s, waarin je met verschillende partijen/projecten met verschillende belangen te maken hebt krijgt. Je bent in staat om deze belangen te herkennen, en als een verbindende factor deze belangen en partijen samen te brengen om zo tot een gedragen oplossing te komen
  • Aantoonbare ervaring met data assetmanagement werkzaamheden in het werkgebied Bedrijfsvoering.
  • Ervaring met documentatie, bijvoorbeeld met: o Roadmaps o Data modellering o Solution definitie o Functioneel en technisch ontwerp o Risk management
  • Minimaal 5 jaar ervaring met moderne Datamodelleringstechnieken en de implementatie hiervan in een dienstverlenende organisatie.
  • Aantoonbare kennis en ervaring met Europese aanbestedingen.
  • Competenties waar de kandidaat over dient te beschikken: • Zowel conceptueel als pragmatisch afwegen van (on)mogelijkheden voor het opstellen en implementeren van een data assetmodel; • Je weet makkelijk te schakelen tussen verschillende niveaus en bent niet bang om zelf de handen uit de mouwen te steken; • Je bent een netwerker, natuurlijke verbinder, proactief en je hebt uitstekende communicatieve vaardigheden; • Je hebt een lerend vermogen en kunt nieuwe kennis snel eigen maken; • Je volgt actief de trends en externe ontwikkelingen in de markt, hebt vakgerichte relevante (externe) netwerken en wil je permanent blijven ontwikkelen; • Je bent ondernemend, flexibel en hebt ervaring met succesvol samenwerken in een moderne Agile omgeving; • Je beweegt je zelfstandig binnen een organisatie en bent omgevingssensitief. Je bent in staat om te communiceren op verschillende niveaus binnen de organisatie; • Je bent in staat om data asset management design, bouw en implementatie te leiden en verantwoording te nemen voor (technische) kwaliteit van business unit IT gebaseerde oplossingen; • In staat om een team van stakeholders te engageren en te begeleiden bij het formuleren en beschrijven van modellen, standaarden en requirements; • Toe kunnen passen van diverse informatie verzamelmethoden (in-depth interviews, focus groups, workshops, etc.) en resources (markt-, economische-, concurrentieanalyse); • Kunnen identificeren welke risico’s en uitdagingen de oplossing oplevert, gebaseerd op ervaring opgedaan met andere trajecten; • Algemene kennis over hoe een industrie of bedrijfstak gebruik maakt van IT gebaseerde oplossingen bijvoorbeeld op basis van technologie standaarden, de-facto standaarden, (software)pakketten of bedrijfsspecifieke referentiemodellen.

De Wensen

  • U geeft een beschrijving van aanpak (max. 400 woorden) bij voorkeur naar eigen kennis en ervaring, hoe een Data Asset Manager bijdraagt aan een beheersbare en voorspelbare DATA en ERP-migratie, waarin één van de doelen van de migratie is om van een specifieke naar een generieke inrichting te komen (zie ook opdrachtomschrijving en verantwoordelijkheden). Beoordeling: De mate waarin de beschrijving van aanpak aansluit bij de wensen van het Kadaster.
  • U geeft een beschrijving van aanpak (max. 400 woorden) bij voorkeur naar eigen kennis en ervaring, hoe een Data Asset Manager bijdraagt aan een beheersbare en voorspelbare aansluiting en / of verandering van bedrijfsprocessen die bedrijfsvoering services raken (zie ook opdrachtomschrijving en verantwoordelijkheden). Beoordeling: De mate waarin de beschrijving van aanpak aansluit bij de wensen van het Kadaster.
  • U beschrijft 2 cruciale knelpunten (max. 300 woorden) die zich vaak voor doen in dit soort processen / opdrachten en geeft hierbij aan hoe u deze oplost (zie ook opdrachtomschrijving en verantwoordelijkheden). Beoordeling: De mate waarin de knelpunten relevant zijn en de oplossingen aansluiten bij de wensen van het Kadaster.
  • U toont duidelijk aan (max. 300 woorden) welke wijze de door u geleverde expertise en competenties binnen de geschetste situatie een bijdrage leveren aan te behalen resultaten (zie ook opdrachtomschrijving en verantwoordelijkheden). Beoordeling: Hoe beter de expertise en competenties aansluiten bij de wensen van het Kadaster en de geschetste situatie hoe hoger de score.

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Reageer direct

De opdracht sluit
24 februari 2025 om 22:59
Je reactie ontvangen we graag minimaal 1 werkdag voor sluiting van de opdracht

Eventuele motivatie volgt in een latere fase

LET OP: Het door jou opgegeven uurtarief is all in, inclusief 10% fee Freep en exclusief BTW

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox