Gemeente Breda

Budgetcoach financieel ontzorgen

Gemeente Breda

De opdracht­omschrijving

Budgetcoach Financieel Ontzorgen

Gemeente Breda zoekt een ervaren professional met kennis van Budgetcoaching met statushouders en die ervaring heeft met het begeleiden en wegwijs maken van deze doelgroep. Dit met als doel dat zij zo mogelijk zelfstandig hun financiën kunnen beheren.

De gemeente Breda is een inclusieve gemeente. De gemeente Breda wil nieuwe inwoners, statushouders graag verwelkomen. Wij helpen inwoners als ze (tijdelijk) geen of weinig inkomen hebben en begeleiden mensen met een uitkering naar werk en streven en helpen met het (indien mogelijk) financieel zelfstandig worden. Hierbij gaan we uit van ieders eigen kracht en zorgen ervoor dat iedereen op een eigen manier mee kan doen, we hebben oog voor de mensen en de ontwikkeling.

Achtergrond van de opdracht:
De gemeente Breda heeft ingezet op dienstverlening met betrekking tot inburgering en het financieel ontzorgen van statushouders , daarvoor zetten wij een budgetcoach in om deze groep inwoners een zo goed mogelijke financiële start te geven in Breda. We willen tijdelijke externe expertise inhuren qua budgetcoaching. Er dient te worden gecoacht naar zelfredzaamheid van de inwoner.

Werkzaamheden die bij de opdracht horen:

  • Het proces van aanvragen stroomlijnen en toetsen op grond van wet- en regelgeving
  • Ervoor zorgdragen dat het hele proces goed verloopt, dat wil zeggen dat het proces van aanvraag, dossiervorming  intakegesprek  en de coaching- en herbeoordelingsgespreken wordt gemonitord en waar nodig bijgestuurd.
  • Het coachen (kennisoverdracht) van inwoners  op ‘het financieel redzaam maken’ van klanten, waarbij door de Budgetcoach B beoordeeld en getoetst wordt op juistheid, volledigheid en rechtmatigheid en mate van zelfredzaamheid.
  • Het opstellen van een adviesplan met als doel financiële zelfredzaamheid van de doelgroep. D.w.z. wat is er nodig om de betreffende inwoner financieel zelfredzaam te maken en op welke wijze kan dit doel zo effectief en efficiënt als mogelijk bereikt worden;
  • Het opstellen van een advies en/of een trajectplan/plan van aanpak met als doel financiële zelfredzaamheid van de klant;
  • Het evalueren van de gemaakte afspraken met de opdrachtgever en indien nodig bijsturen.

De opdracht:
Kandidaat en opdrachtgever hebben samen het streven uitgesproken om de dossiers binnen een periode van maximaal 8 maanden (dus uiterlijk 31-12-2025) af te ronden en te beoordelen op de mate van zelfredzaamheid en de behaalde bevordering daarvan binnen.

  • Dossiers die langer lopen dan deze termijn dienen of te worden afgesloten dan wel overdragen aan Budgetbeheer.
  • ZZP’er coacht de inwoner waar mogelijk naar zelfredzaamheid binnen 6 maanden na de start en past daar een eigen ontwikkelde methodiek voor
  • Openstaande dossiers per 31-12-2025 worden overgedragen aan een interne collega.
  • Stelt een advies dan wel plan van aanpak op voor elke inwoner die onder deze opdracht valt en binnen 2 maanden na instroom van de nieuwe inwoner.
  • Pakt minimaal 10 nieuwe inwoners op per maand en maximaal 20, het e.e.a. is afhankelijk van de instroom
  • Evalueert minimaal een keer per maand instroom doorstroom en uitstroom met opdrachtgever en geeft daarbij aan wat de mate van zelfredzaamheid is per inwoner
  • Bestaande klanten worden minimaal 1 x per maand gesproken


Rapportage en advies:

  • Kandidaat legt de acties, voor wat betreft de budgetcoaching , afzonderlijk vast in een plan van aanpak.
  • Kandidaat maakt maandelijkse rapportages en adviesplannen.
  • Via maandelijkse rapportages vindt verantwoording plaats over invulling, acties, resultaten en vervolgacties. Dit is een 1-op-1 overleg tussen kandidaat en opdrachtgever.

Risico:
Indien de opdrachtgever van mening is dat de resultaten niet of onvoldoende zijn gerealiseerd op 31 december a.s., dan biedt de opdrachtgever aan opdrachtnemer een redelijke hersteltermijn.
De werkzaamheden na 31 december 2025 zullen voorts voor eigen tijd en financieel risico zijn van opdrachtnemer.
Indien er geen herstelwerkzaamheden plaatsvinden of hebben plaatsgevonden, dan zal de laatste factuur kunnen worden aangehouden totdat herstel heeft plaats gevonden.

De Eisen

  • Voor de inzet van zzp’ers heeft de gemeente Breda een contract met Haert BV (onderdeel van Driessen). Zij verzorgen voor ons het zzp- contractmanagement. Haert BV gaat namens de gemeente Breda het contract met de zzp'er aan. De zzp'er gaat uren registreren in Flex West-Brabant en stuurt de factuur naar Haert BV. Met uw inschrijving verklaart u akkoord te zijn met het zzp-contractmanagement via Haert BV.
  • Uw kandidaat heeft minimaal een afgeronde mbo opleiding. Dit moet blijken uit het cv.
  • Uw kandidaat heeft minimaal 3 jaar ervaring als Budgetcoach Financieel ontzorgen Statushouders. Dit moet blijken uit het cv.
  • De kandidaat heeft ervaring met Suite en Allegro. Dit moet blijken uit het cv.
  • Uw kandidaat spreekt naast Nederlands en Engels ook Arabisch Dit moet blijken uit het cv.
  • Uw kandidaat heeft aantoonbare kennis van Budgetbeheer en Budgetcoaching en met kennis Pw uitkeringen en toeslagen. Ervaring met samenwerking vluchtelingenwerk. Dit moet blijken uit het cv.
  • De Gemeente Breda volgt de Wet Normering Topinkomens. Het algemeen bezoldigingsmaximum voor het jaar 2025 is vastgesteld op € 246.000. Ook de bezoldigingsmaxima voor topfunctionarissen zonder dienstbetrekking zijn voor 2025 geïndexeerd. De eerste twaalf kalendermaanden mag de bezoldiging niet meer bedragen dan de som van € 32.700 per maand voor de eerste zes maanden en € 24.900 per maand voor de volgende zes maanden waarin de functie wordt vervuld. Het maximumuurtarief bedraagt vanaf 2025 voor de eerste twaalf kalendermaanden € 235. Bevestigt u hierbij dat met het tarief dat u gedurende de opdracht hanteert deze norm niet overschrijdt? NB: Mocht gedurende de looptijd van de opdracht deze norm overschreden (dreigen te) worden, dan is opdrachtgever gerechtigd de opdracht per direct eenzijdig te ontbinden.

De Wensen

  • Uw kandidaat heeft bij voorkeur meer dan 3 jaar ervaring als Budgetcoach, financieel ontzorgen. Dit moet blijken uit het cv.
  • Het cv is voorzien van relevante referenties met betrekking tot de opdracht (met contactgegevens.
  • Uw kandidaat beschikt over onderstaande competenties. Dit kan worden getoetst in een persoonlijk gesprek. -Empathisch -Kan eigen werk organiseren -Stressbestendig -Flexibel De precieze datum voor persoonlijke gesprekken voor persoonlijke gesprekken zal later bekend worden gemaakt, waarschijnlijk vierde week van maart 2025. Wij verzoeken u (uw kandidaat) vriendelijk hier reeds rekening mee te houden.

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Reageer direct

De opdracht sluit
17 maart 2025 om 09:00
Je reactie ontvangen we graag minimaal 1 werkdag voor sluiting van de opdracht

Eventuele motivatie volgt in een latere fase

LET OP: Dit betreft een detacheringsopdracht. Het door jou opgegeven uurtarief is all in, inclusief 15% fee Freep en exclusief BTW

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox